Yazı BüyüklüğüAAA

Ekolojik Yenilikler Alanında Uluslararası ve Yenilikçi Ar-Ge Projelerinin Destekleneceği Çağrı (ERA-NET ON ECO-INNOVATION)


Araştırma ve Yaygınlaştırmada Ortak İş Birliği Yoluyla Eko Yeniliğin Arttırılması

ECO-INNOVERA, Avrupa Birliği Komisyonu tarafından 7. Çerçeve Programı kapsamında desteklenen bir ERA-NET projesidir. ECO-INNOVERA projesinde Türkiye’yi TÜBİTAK temsil etmektedir.

ECO-INNOVERA projesinin amacı; çevreye duyarlı “yeşil” teknolojiler, ürünler, süreçler ve hizmetler alanında araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) çalışmaları yapan işletmeler/üniversiteler/araştırma kurumları/sivil toplum kuruluşları arasındaki bilgi alışverişinin ve işbirliğinin etkinleştirilmesi, bu alana yönelik araştırmaların sürekliliğini sağlayacak mekanizmaların oluşturulması, kaynakların ve bilginin ortak kullanımının sağlanması ve KOBİ’lerin daha fazla araştırma projesi yapabilmelerine destek olunmaktadır.

Bu hedefler doğrultusunda, proje süresince ekolojik yenilikler alanında uluslararası (birden fazla ülkenin katılımıyla oluşturulacak) ve yenilikçi Ar-Ge projelerinin desteklenmesi amacıyla 2 çağrıya çıkılması planlanmaktadır.

Çağrı kapanış son başvuru tarihi 29 Mart 2019 saat 17:00 (Brüksel saatiyle) ‘dir.

Çağrıya ilişkin detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.eco-innovera.eu

Haber ve Duyurularımız

Bütün Haberlerimiz

İş Birliği Fırsatları

Bütün İşbirliği Fırsatları

Profil Duyuru Listesi

Duyurular için tıklayınız.
 

Avrupa İşletmeler Ağı
Doğu Marmara Konsorsiyumu
e-mail: info@een-emn.org

European Commission European Commission